Голова МОЗ Скалецька: вирішила приєднатися до людей в обсервації

Міністерка охорони здоров’я України Зоряна Скалецька заявила, що вирішила приєднатися до людей, евакуйованих із Китаю, яких на два тижні помістили під карантин-спостереження (обсервацію), і провести наступні 14 днів разом із ними в одному приміщенні і в тих самих умовах.

«Сподіваюсь, що моя присутність заспокоїть як тих, хто перебуває в Нових Санжарах, так і решту країни», – написала вона у фейсбуці.

«Ще раз хочу наголосити: ці люди – наші співвітчизники, вони нам не чужі. Ми живемо в одній країні та мусимо дбати про їхнє здоров’я і безпеку. Те, що відбувалося сьогодні, та паніка і несприйняття, негатив та агресія дуже мене вразили. Ще більше вони вразили людей, евакуйованих з Китаю. Тому прошу вас висловити їм слова підтримки і подяки за те, що вони погодились провести в ізоляції два тижні задля безпеки нас усіх. Сподіваюсь, що моя персональна поведінка сприятиме втихомиренню ситуації та примиренню. Це необхідно нам усім», – заявила вона.

Окремо Скалецька згадала про те, що наступного дня, 21 лютого, її дочці сповнюється 10 років. «Доню, я тебе дуже люблю і дуже хотіла відсвяткувати цей важливий день з тобою. Але так сталося, що мені треба бути в цей день не вдома. Коли я повернусь, ми ще раз відсвяткуємо його з тобою. Обіцяю!» – написала вона.

Допис викликав коментарі протилежного змісту: одні хвалять міністерку за «крутість», «мужність» і «сильний крок», інші пишуть, що краще б вона провела цей час на своїй роботі в міністерстві, запитують, як вона збирається керувати МОЗ із карантину, й підозрюють у бажанні влаштувати собі «відпустку» чи сховатися, «щоб не відповідати в парламенті» за ситуацію з евакуацією, яку критики називають «провалом». Окремої критики зазнала згадка про дочку.

Раніше 20 лютого до України прилетів спецборт із китайського міста Уханю, де зафіксований найбільший спалах нового коронавірусу. У літаку перебували 45 громадян України і 27 іноземців, а також екіпаж і лікарський супровід. За даними української влади, всі здорові. Але евакуйовані впродовж 14 днів будуть на карантині-спостереженні (обсервації) в закритому медичному центрі Національної гвардії у Нових Санжарах. За повідомленнями влади, небезпеки ймовірного потрапляння корона вірусу за межі закритого медцентру навіть у разі його виявлення немає.

Проте в селищі тривало протистояння місцевих мешканців, які намагалися не допустити прибуття евакуйованих, із силовиками, які забезпечували проїзд транспорту з людьми. Внаслідок сутичок кілька автобусів із евакуйованими зазнали ушкоджень: у них побили шибки.

Поліція Полтавської області почала два кримінальні провадження за фактом заворушень у Нових Санжарах. Як повідомив відділ комунікації поліції Полтавщини, «групи агресивно налаштованих людей спровокували сутичку, тож поліція вимушена була припинити групове порушення правопорядку». На цей час за медичною допомогою звернулися 9 поліцейських і одна цивільна особа. «Застерігаємо протестувальників від неправомірних дій та закликів до насильства. Будь-яку спробу відновити сутички буде негайно припинено. Поліція діятиме адекватно до ситуації, в межах чинного законодавства», – попередили правоохоронці.

ваше враження:

Discover more from УКРОПИ

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading