Агресія Росії проти України на морі: США скликає засідання Радбезу ООН

Посол США в Організації Об’єднаних націй Нікі Хейлі оголосила про скликання засідання Ради Безпеки ООН на 11:00 понеділка 26 листопада. 

Таким чином засідання Радбезу відбудеться о 18:00 за Києвом.

Як повідомляло Радіо Свобода, на 16:00 заплановано закрите засідання Верховної Ради, на якому буде розглянуто питання введення воєнного стану в Україні. 

Як повідомляло Радіо Свобода, 26 листопада після опівночі на засіданні Ради національної безпеки та оборони було ухвалене рішення про підготовку до запровадження воєнного стану в Україні.

Президент України, верховний головнокомандувач ЗСУ Петро Порошенко заявив, що, відповідно до Конституції, підтримує рішення військового кабінету звернутися до Верховної Ради з проханням розглянути запровадження воєнного стану в Україні.


Російські прикордонники ввечері, 25 листопада, відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських сил ЗС України, є шестеро поранених. У ВМС повідомили про три захоплені українські судна. У Росії заявили про «провокацію Києва».​ В Генштабі повідомили, що станом на початок доби 26 листопада доля українських військових і кораблів невідома.

У Росії заявили про «провокацію Києва» після нападу російських військових і прикордонників на три українські кораблі і захоплення їх із застосуванням вогню на ураження, внаслідок чого були поранені, за даними на цей час, шість українських військових моряків.

Європейський союз закликав Україну та Росію до стриманості для деескалації напруження в Керченській протоці, а від росіян вимагає відновлення свободи руху в Азовському морі. Ввечері 25 листопада НАТО заявило, що уважно стежить за розвитком подій біля Керченської протоки та закликає до стриманості й деескалації напруження.

your ad hereDomain Names, Domains, Hosting          Web Hosting

ваше враження: