Порошенко проти ініціативи депутатів БПП запровадити кримінальну відповідальність за наклеп – речник

Президент України Петро Порошенко не підтримує законопроект, який ініціюють представники його політичної сили БПП у парламенті, щодо запровадження кримінальної відповідальності за наклеп, повідомив речник президента Святослав Цеголко.

«Фракція БПП не голосуватиме за цей законопроект. Президент таку позицію фракції підтримує», – сказав Цеголко агентству «Інтерфакс-Україна» 22 листопада.

Напередодні народні депутати від «Блоку Петра Порошенка» Микола Паламарчук, Артур Палатний і Олег Велікін запропонували запровадити кримінальну відповідальність за наклеп. Відповідний законопроект вони зареєстрували на сайті Верховної Ради.

Депутати заявляють, що одним з останніх випадків розповсюдження неправдивої інформації є випадок зі звинуваченнями, що лунають з боку деяких засобів масової інформації на адресу народного депутата України щодо причетності до нападу на херсонську чиновницю й активістку Катерину Гандзюк, яка померла 4 листопада в лікарні.

Читайте також: У БПП хочуть суворіше карати за наклеп. Навіщо це їм?

В Україні кримінальна відповідальність за наклеп існувала до 2001 року, доки діяв Кримінальний кодекс УРСР іще 1960 року. У нинішньому Кримінальному кодексі 2001 року статті за наклеп немає.

Декриміналізацію дій, що раніше кваліфікувалися як наклеп, привітали правозахисники. Наступними роками в Україні було здійснено вже кілька спроб повернути кримінальну відповідальність за наклеп. Правозахисники різко критикували ті спроби, які врешті не були запроваджені.

your ad hereDomain Names, Domains, Hosting          Web Hosting

ваше враження: