Підробка документів на 600-мільйонному тендері на ремонт Шулявського мосту: поліція не побачила криміналу

Поліція «не бачить ознак кримінального правопорушення» у тому, що компанія, яку допустили до фіналу тендеру на реконструкцію Шулявської розв’язки в Києві, подала підроблені документи. Про це йдеться у поширеній 3 серпня відповіді Печерського управління поліції Києва громадській організації «Центр протидії корупції».

«На підставі зібраних матеріалів перевірку по вашому зверненюі припинено в зв’язку з відсутністю будь-яких ознак кримінального правопорушення», – мовиться у документі.

​Згідно із даними з Єдиного реєстру досудових розслідувань, раніше через підроблені документи фірми «Спецбуд-Плюс» порушили справу за частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Програма «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода і телеканалу UA: Перший) повідомляла про те, що тендер на ремонт Шулявського мосту провели із порушеннями, під фірму з орбіти народного депутата Максима Микитася, близького до мера Києва Віталія Кличка. Перемогла на конкурсі компанія «Північно-український будівельний альянс». Її офіційний власник – Андрій Якусевич. До публікації розслідування «Схем» він був вказаний на сайті Верховної Ради як помічник депутата Микитася на громадських засадах.

Як йдеться у розслідуванні «Навели мости», до фіналу тендеру на 600 мільйонів гривень увійшла компанія із фіктивними документами – «Спецбуд-Плюс». Компанія надала відгук-рекомендацію як підтвердження успішного виконання подібного ремонту – розв’язки поблизу мосту Патона в Києві.

Однак у документі не вказана дата складання відгуку та стоїть підпис директора, який звільнився ще чотири роки тому. У «шапці» також неправильно написали слово «Україна». Державний будівельний комбінат Верховної Ради офіційно підтвердив «Схемам», що не надавав такого відгуку. А про те, що компанія «Спецбуд-Плюс» виконувала якісь роботи на Набережному шосе на комбінаті відповіли, що вперше чують.

Директор «Спецбуд-Плюс» Олександр Єфімчук не відповів по суті на запитання «Схем» про підроблений документ і досвід у роботі над проектами, аналогічними реконструкції Шулявського мосту.

Також «Схеми» з’яcували, що дві інші компанії, які подавали заявки, – «Альтіс-Спецбуд» та «Мотострой» – не були допущені до аукціону через низку невідповідностей в документах. Водночас, тендерний комітет допустив до фіналу фірму із підробленими документами. Обидві ж фірми, які увійшли до фіналу – «Спецбуд-Плюс» та «Північно-український будівельний альянс», виявились 

ваше враження:

Discover more from УКРОПИ

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading