Постачальники компослуг знову заговорили про підвищення цін на воду і тепло

komposlygy

Після 40%-ної інфляції і багаторазового підвищення тарифів в минулому році українців чекає новий удар: постачальники компослуг знову заговорили про підвищення цін на воду і тепло. Що, коли і на скільки може подорожчати.

Нацкомісія з регулювання енергетики та компослуг (НКРЕКУ) опублікувала проект про збільшення вартості тепла і гарячої води для киян. Якщо проект затвердять, то тепло подорожчає на 7,1% без лічильників (на 1,14 грн / кв. м, або майже до 18 грн / кв. м) і на 13% – з лічильниками (на 85,89 грн / Гкал ). Гаряча вода подорожчає на 10,9% (4-4,5 грн, або майже до 50 грн / куб. м). Столичні енергетики стверджують, що нові тарифи економічно обґрунтовані, так як збільшилися витрати на виробництво електроенергії і ремонтні роботи, але городянам від цього не легше, адже зарплати і пенсії залишилися колишніми.

Втім, тарифний удар чекає не тільки киян: на сайті НКРЕКУ вже опубліковані заявки від приватних постачальників тепла на підвищення тарифів на їх послуги з 20 великих і малих міст України. Голова Спілки власників житла України Олексій Кучеренко впевнений, що міській владі не варто потурати комунальникам: “Треба перевірити обґрунтованість розрахунків і усунути втрати тепла. Тоді тарифи не доведеться підвищувати. Своє слово має сказати і Асоціація міст України з її новим главою Віталієм Кличком”.

“Нафтогаз” обіцяє з квітня не тільки повернути “річну” ціну газу – 7,2 грн / куб. м для тих, хто обігріває будинки газом (за постановою НКРЕ, в опалювальний сезон, з 1 жовтня по 30 квітня, газ для них варто 3,6 грн / куб. м, а для тих, у кого тільки газплити – ціна 7,2 грн цілий рік), але також ввести абонплату для всіх, у кого є газ. Як роз’яснив глава “Нафтогазу” Андрій Коболєв, щомісячний платіж за газ буде складатися з двох частин: за використані куби (за лічильником або нормам; наприклад, тільки для газплити – це 3 куб. м/ міс. з людини, на суму 21,6 грн) плюс абонплата, навіть якщо газом не користувався. Для плити абонплата складе 17 грн / міс., для плити і котла – 29 грн / міс. Зате куб газу подешевшає на 10,4% – до 2,85 грн взимку і до 6,45 грн влітку. За словами експерта Валентина Землянського, це вигідно тим, хто витрачає багато газу, але невигідно для власників газплит. Наприклад, зараз 1 людина з газплити платить 21,6 грн / міс., а буде платити 36,35 грн.

За графіком, затвердженим НКРЕКУ, “електрика” знову подорожчає з 1 березня. При споживанні до 100 кВт-год на місяць 1 кВт-год обійдеться в 57 коп. (зараз 45,6 коп.), при використанні від 101 до 600 кВт-год / міс. доведеться платити 99 коп. / кВт-год (зараз 78,9 коп.), а понад 600 кВт-год – 1,56 грн / кВт-год. (Зараз 1,48 грн). З 1 вересня 2016 тарифи знову зростуть – відповідно до 0,714 грн, 1,29 грн та 1,64 за 1 кВт. Більшість сімей потрапляють в інтервал 100-600 кВт-год – це значить, що з березня електроенергія для них подорожчає на 25%, а з вересня – ще на 30%. У грошах це з березня приблизно 11 грн за перші 100 кВт-год і 20 грн за кожні наступні (до 600 кВт-год), а з вересня – ще 14 грн і 12 грн.

Нові підвищення тарифів збільшать оплату за компослуги в опалювальний сезон на 90-100 грн для 1-кімнатної квартири з двома мешканцями і на 240-280 грн для 3-кімнатної (сім’я з 4 чол.). Тобто їм доведеться платити 500-600 і 1400-1600 грн. / міс. відповідно. “Ті, хто отримує субсидії, не постраждають, але з’являться нові претенденти держдопомоги. Найгірше буде людям, які не дотягли до субсидії: вони почнуть накопичувати борги, а багато хто просто перестануть платити. Жеки та ОСББ почнуть подавати на таких боржників до суду, а в Раді знову з’являться законопроекти про стягнення пені за прострочення оплати компослуг “, – прогнозує президент Украналітцентра Олександр Охрименко.

Правда України

ваше враження:

Discover more from УКРОПИ

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading